فیلتر آنتی باکتریال سری مدل FFMV

فیلتر آنتی باکتریال سری مدل FFMV

هوای اطراف ما دارای ذرات ریز و درشت بسیاری هست که باعث می گردد کیفیت هوایی که از یک کمپرسور خارج میشود مطلوب نبوده و باعث تخریب کمپرسور در آن صنعت میشود.

این تخریب در صنایعی همچون مواد غذایی و داروسازی باعث تاثیرات بسیار جبران ناپذیری می گردد.

فیلتر کمپرسوربا قرار گرفتن در مسیر هوای تولید شده ،وظیفه فیلتر کردن ذرات درشت هوا و آلاینده های روغنی رابرعهده دارد .

جهت پالایش هر چه بیشتر هوای خروجی کمپرسور، می بایست از میکرو فیلترها استفاده نمود.

میکرو فیلتر غبارگیر، ذرات جامد و غبار تولید شده توسط سیستم تولید هوای فشرده را تصفیه میکند.

فیلتر کربن اکتیو

دمای موجود در کمپرسورها بسیار بالاست .

بر اثر این دمای بالا ، روغنی که از طرق هوا و یا روغنکاری تجهیزات کمپرسور وارد دستگاه شده ،تبخیرو با هوای تولید شده مخلوط می گردد .

زمانی که رطوبت موجود در هوا به دلیل کاهش دما یا فشردگی کندانس می شود ، روغن نیز به مایع تبدیل شده و به تجهیزات آسیب رسانده و کیفیت هوای تولید شده را نیز به شدت پایین می آورد .
میکرو فیلتر اولیه و ثانویه توانایی تصفیه این آلایندگی را ندارند. به همین دلیل در سیستم هوای فشرده ، از فیلتر محتوی زغال به نام فیلترکربن اکتیو استفاده میشود.

جای نصب این فیلتر بعد از میکرو فیلتر اولیه و ثانویه می باشد و هوایی بدون روغن را تحویل واحد مصرف کننده می دهد.

این فیلتر در صنایعی استفاده می گردد که از درجه حساسیت بالایی برخوردار هستند.

موردی که می بایست در مورد فیلترهای جاذب روغن در نظر داشت آن است که واحد تعمیر و نگهداری می بایست زمان نصب این فیلتر ها را با دقت ثبت کرده و در دوره هایی 30 روزه با بررسی میزان فشار میکروفیلتر اقدام به تعویض المنت های این فیلتر نماید.

فیلتر آنتی باکتریال

همانطور که ذکر شد یکی از آلاینده های ورودی به کمپرسور میکرو ارگانیسم ها هستند. برای جذب این ذرات بسیار ریز می بایست از فیلتر های غشایی استفاده نمود.

نام دیگر این فیلتر ها (Membranes) است که با استفاده از آنها هوای کاملا سالم تولید و در صنایع حساسی همچون مواد غذایی و پزشکی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرند.